logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Świetlice Zamość

II tydzień ferii w Zamościu

data publikacji: 2018-03-05, stronę wyświetlono 574 razy

Dobiegł końca czas przeznaczony na ferie zimowe w świetlicy i bibliotece w Zamościu. Zakończyła się też biblioteczna akcja przygotowana dla dzieci.

W ostatnim tygodniu zajęć robiliśmy pudełka – organizer origami. Dzieci składały kartki papieru tworząc małe i większe „cudeńka”. W środę powtórzyliśmy masy plastyczne i reakcje chemiczne. W bibliotece w ten dzień panował gwar i rumor, połączone z salwami śmiechu.

Przedstawiliśmy nowe, nie mniej ciekawe eksperymenty, takie jak: skaczące rodzynki, pojedynek balonów, topiliśmy olej, kolorowe wulkany, „pierdzący glutek”, magiczna piana, sprawdzaliśmy siłę papieru, wywoływaliśmy lawę. Było jeszcze wiele innych eksperymentów. Każde doświadczenie było wyjaśniane dlaczego tak się dzieje podczas zachodzących reakcji. Dzieci dowiedziały się, że witaminy w tabletkach to nie tylko zdrowie, ale i fajna zabawa. Jak można zrównoważyć siłę grawitacji, że olej mimo iż lżejszy od wody to jest zatapialny. Okazało się, że muzykę nie tylko słyszymy, ale i możemy zobaczyć. Z innego doświadczenia wynikło, że nasz mózg czasami oszukuje, że to co oczywiste takie nie jest.

Na zakończenie grupa stałych uczestników otrzymała drobne upominki. W drugim tygodniu w bibliotece gościliśmy 56 dzieci. Zajęcia prowadziła bibliotekarka Wiesława Smolińska oraz świetlicowa Teresa Stachowiak.

II tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w ZamościuII tydzień ferii w Zamościu
Najbliższe wydarzenia