logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Świetlice Zamość

I tydzień ferii w Zamościu

data publikacji: 2018-02-22, stronę wyświetlono 610 razy

To już półmetek naszych zmagań z zagadkami, grami i zajęciami z mas plastycznych. Ferie zorganizowała świetlicowa Teresa Stachowiak oraz bibliotekarka filii w Zamościu Wiesława Smolińska. Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęły ulubione kalambury. 

Uczestnicy dwoili się i troili wśród salw śmiechów przy „pokazywaniu” tytułów książek. Równie dużym powodzeniem cieszyła się gra „ 5 sekund”. Środowe zajęcia to był „ hicior” jak mówili uczestnicy. Bawiliśmy się masami plastycznymi i pokazami chemicznymi. Każde dziecko pomagało w eksperymentach prowadzonych przez panią Wiesię.

Były tańczące żelki, wybuchowa cytryna, piasek kinetyczny, ciecz niutonowska, tęczowe mleko czy chemiczne dmuchanie balonu i wiele innych pokazów. Zajęcia tak się spodobały, że postanowiliśmy je powtórzyć w drugim tygodniu ferii. Będą nowe i nie mniej ciekawe eksperymenty.

Piątkowy dzień to alternatywa dla komputera. Uczestnicy ferii zmagali się z grami planszowymi, zabawami ruchowymi. Dzieci  miały ich duży wybór: warcaby, statki, zgadnij kto to, jenga, domino, sylaby, Tibet. Maluchy miały do dyspozycji puzzle. Wśród zabaw ruchowych uczestnicy konkurowali w biegu z jajkiem, biegu przez tunel, rzutach woreczkami.

Każdy dzień zajęć kończył mały, słodki poczęstunek. W pierwszym tygodniu w zajęciach udział wzięło łącznie 29 dzieci.

I tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w ZamościuI tydzień ferii w Zamościu
Najbliższe wydarzenia