logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Sekcje I Koła Szachy i warcaby

Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych

data publikacji: 2018-10-29, stronę wyświetlono 470 razy

28 października w Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64). Szubin stał się ponownie głównym centrum tej dyscypliny sportów umysłowych na Pomorzu i Kujawach. Dwukrotnie rozegrano już mistrzostwa województwa (warcaby aktywne - 8 października 2017 roku, warcaby błyskawiczne - 4 marca 2018). W grodzie Sędziwoja Pałuki rozegrano też Festiwal Szachowo - Warcabowy w I LO w Szubinie (w tym mistrzostwa Polski w grze aktywnej i grze błyskawicznej - 3-4 lutego 2018 roku) i Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8 (6-8 lipca 2018), ale tutaj rywalizowano w warcabach stupolowych (100).

W zawodach startowało 21 zawodników z miasta i gminy Szubin, którzy wywalczyli łącznie aż 17 medali. Na uwagę zasługuje start pięcioosobowej ekipy z Królikowa - zdobywców 3 medali. Wicemistrzem województwa mężczyzn został Piotr Szybowicz (SzDK Szubin), a brązowy medal uzyskał Daniel Lubawy reprezentujący Królikowo. Mistrzynią województwa kobiet została Wanda Makowiecka z Królikowa, a tytuł wicemistrzyni wywalczyła Izabela Drzazga z Królikowa.

W grupie juniorek do lat 16 zwyciężyła Katarzyna Wargulec (SzDK / SP 2 Szubin). W grupie juniorek do lat 7 tryumfowała Martyna Majda (Wesołe Warcaby SP 1 / SzDK Szubin), Michalina Majewska (Przedszkole 3 / SzDK Szubin) uplasowała się na II pozycji, a Michelle Wyrzykowska (SP 2 / SzDK Szubin) na III pozycji. W grupie juniorów do lat 19 tytuł wicemistrza uzyskał Mateusz Sądel (I LO Szubin / Żurawia). W grupie juniorów do lat 13 na II miejscu znalazł się Maciej Sobczak (SP 2 / SzDK Szubin), a w grupie do lat 10 na najniższym stopniu podium uplasował się Sebastian Król (SP Rynarzewo / SzDK Szubin). W grupie do lat 7 dominowali szubinianie: I miejsce zajął Artur Dubiel, II miejsce Wojciech Chudzyński i III miejsce Mateusz Chudzyński.

W klasyfikacji drużynowej miejscowi warcabiści z SzDK Szubin wywalczyli trzy czołowe lokaty: II miejsce - kategoria seniorów, II miejsce - kategoria juniorów, I miejsce - kategoria juniorek.

Organizacji turnieju podjęli się: Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin. Obowiązki sędziego championatu sprawował Mikołaj Włoch (MDK 1 Bydgoszcz / UKS Szachowa Dwójka Szubin)), któremu pomagała Anna Sternalska - Lepak (MDK 1 Bydgoszcz). Kierownictwo zawodów spoczywało w rękach Piotra Szybowicza (działacz klubów szachowo - warcabowych: UKS Szachowa Dwójka Szubin / SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz / I LO Szubin)

Piotr Szybowicz

Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych
Najbliższe wydarzenia