logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Sekcje I Koła Szachy i warcaby

Mistrzostwa Szubina w Warcabach Klasycznych

data publikacji: 2018-12-18, stronę wyświetlono 483 razy

W poniedziałek 17 grudnia w Szubińskim Domu Kultury odbyły się rekordowe pod względem frekwencji i poziomu gry - Mistrzostwa Szubina w Warcabach Klasycznych (64). Na listach startowych znalazło się 28 zawodników z Szubina, Zalesia, Królikowa, Rynarzewa, Kowalewa, Bydgoszczy i Unisławia. Wśród uczestników znalazło się dwóch medalistów mistrzostw Polski juniorów i 14 medalistów mistrzostw województwa seniorów i juniorów. Organizacji championatu oprócz Szubińskiego Domu Kultury podjął się klub UKS Szachowa Dwójka Szubin, prowadzący trzy sekcje sportów umysłowych: szachy, warcaby stupolowe (100), warcaby klasyczne (64). Turniej prowadzili: Anita Pietrzak, Dariusz Wargulec i Piotr Szybowicz.

W turnieju głównym A (seniorzy i juniorzy starsi) zwyciężył Piotr Szybowicz (SzDK Szubin). Na II miejscu uplasował się Tomasz Chojnacki (Zalesie), a na III miejscu znalazł się Dariusz Wargulec (SzDK Szubin). Najlepszą warcabistką turnieju została Wanda Makowiecka (Królikowo). W klasyfikacji juniorów starszych tryumfował Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), a na kolejnych miejscach podium znaleźli się: Mateusz Weryho (MDK 1 Bydgoszcz) i Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz).

W tunieju B (chłopcy), turrnieju C (chłopcy) i turnieju D (dziewczynki) na podium stanęli: turniej B - I miejsce Sebastian Król (SP Rynarzewo), II miejsce Wojciech Chudzyński (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), III miejsce Bartosz Bejmowicz (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin) , turniej C - I miejsce Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), II miejsce Mateusz Chudzyński (Przedszkole 2 Szubin), III miejsce Artur Dubiel (SP 2 Szubin), turniej D - I miejsce Martyna Majda (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), II miejsce Michelle Wyrzykowska (SP 2 Szubin), III miejsce Amelia Berka(Wesołe Warcaby SP 1 Szubin).

Mistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach KlasycznychMistrzostwa Szubina w Warcabach Klasycznych
Najbliższe wydarzenia