logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Sekcje I Koła Szachy i warcaby

50. Turniej Szachowy w SzDK

data publikacji: 2018-05-21, stronę wyświetlono 594 razy

W niedzielę 20 maja w Szubińskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy 50. Turniej Szachowy "Wiosna" z cyklu "Cztery Pory Roku". Pomysłodawcą zawodów był Piotr Lech - działacz nowo powstałego klubu szachowego LZS Szubin, a pierwsze rozgrywki miały miejsce 21 stycznia 2006 roku.

Na rozpoczęciu imprezy nagrodzono pamiątkowymi statuetkami czterech najbardziej zaangażowanych działaczy w organizację wydarzenia w latach 2006-2018. Wyróżnieni zostali: Piotr Lech, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec i Piotr Szybowicz. Przedsięwzięcie było częścią zadania publicznego pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Szubin.

W turnieju wystartowało 35 szachistów z następujących klubów i miejscowości: SSz Gminy Pawłowice, BKS Chemik Bydgoszcz, MKS EMDEK Bydgoszcz, UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, PKS Leśny Bydgoszcz, PKS Wiatrak Bydgoszcz, UKS OPP Toruń, KSz Gambit Świecie, ŻTMS Baszta Żnin, NOK Nakło, LUKS Feniks Mrocza, UKS Szachowa Dwójka Szubin, Aleksandrów Kujawski, Łochowo i Rynarzewo. Uczestników klasyfikowano w 6 tradycyjnych grupach w zależności od posiadanej kategorii (2000 i powyżej, 1800, 1600, 1400, 1200, 1000). Rywalizowano na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika, a obowiązki sędziego sprawował Mikołaj Włoch. Walka była wyrównana, a zdobycie 5 punktów w skrajnym przypadku starczyło na zajęcie dopiero VII miejsca.

Szczegółowa lista medalistów przedstawiała się następująco: ranking 2000 i powyżej - I miejsce Karol Jaroch, II miejsce Krzysztof Żołnierowicz, III miejsce Przemysław Szmidt, ranking 1800 - I miejsce Igor Jankowski, II miejsce Jan Krzyżaniak, III miejsce Mateusz Kamiński, ranking 1600 - I miejsce Mateusz Weryho, II miejsce Bartosz Przybylski, III miejsce Jarosław Pawlak, ranking 1400 - I miejsce Tomasz Kamiński, II miejsce Adam Górecki, ranking 1200 - I miejsce Janusz Przybylski, ranking 1000 - I miejsce Mikołaj Breliński, II miejsce Grzegorz Podlewski, III miejsce Dariusz Górecki, kobiety ranking 1600 i powyżej - I miejsce Matylda Brelińska, II miejsce Marcelina Brelińska, kobiety ranking do 1600 - I miejsce Roksana Bromirska, II miejsce Ewelina Musiał. Najlepszym zawodnikiem Szubina został Piotr Szybowicz, który uplasował się na VI pozycji. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Jerzy Białas - VII miejsce i Dariusz Wargulec - IX miejsce. Po zakończonym turnieju odbyło się ognisko dla wszystkich chętnych juniorów.

Lista dotychczasowych tryumfatorów cyklu "Cztery Pory Roku": I Turniej Szachowy Zima 21 I 2006 - Piotr Szybowicz (AZS UKW Bydgoszcz), II Turniej Szachowy Wiosna 1 IV 2006 - Jerzy Białas (LZS Szubin), III Turniej Szachowy Lato 22 VIII 2006 - Piotr Lech (LZS Szubin), IV Turniej Szachowy Jesień 2 XII 2006 - Dariusz Wargulec (LZS Szubin), V Turniej Szachowy Zima 25 II 2007 - Piotr Lech (LZS Szubin), VI Turniej Szachowy Wiosna 14 IV 2007 - Jerzy Białas (LZS Szubin), VII Turniej Szachowy Lato 8 IX 2007 (juniorzy) - Filip Nikodem (LZS Szubin), VIII Turniej Szachowy Jesień 24 XI 2007 (juniorzy) - Filip Nikodem (LZS Szubin), IX Turniej Szachowy Zima 23 II 2008 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), X Turniej Szachowy Wiosna 7 VI 2008 (juniorzy) - Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), XI Turniej Szachowy Lato 13 IX 2008 (juniorzy) - Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), XII Turniej Szachowy Jesień 29 XI 2008 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XIII Turniej Szachowy Zima 17 I 2009 (juniorzy) - Dominik Szortyka (MDK 1 Bydgoszcz), XIV Turniej Szachowy Wiosna 28 III 2009 (juniorzy) - Dominik Szortyka (MDK 1 Bydgoszcz), XV Turniej Szachowy Lato 12 IX 2009 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XVI Turniej Szachowy Jesień 28 XI 2009 (juniorzy) - Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), XVII Turniej Szachowy Zima 6 II 2010 - Dariusz Wargulec (LZS Szubin), XVIII Turniej Szachowy Wiosna 10 IV 2010 - Jerzy Białas (LZS Szubin), XIX Turniej Szachowy Lato 18 IX 2010 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XX Turniej Szachowy Jesień 27 XI 2010 (juniorzy) - Adam Zieliński (LZS Szubin), XXI Turniej Szachowy Zima 22 I 2011 (juniorzy) - Gromosław Kroczka (LZS Szubin), XXII Turniej Szachowy Wiosna 9 IV 2011 (juniorzy) - Gromosław Kroczka (LZS Szubin), XXIII Turniej Szachowy Lato 17 IX 2011 (juniorzy) - Kacper Czaczyk (Baszta Żnin), XXIV Turniej Szachowy Jesień 26 XI 2011 - Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło), XXV Turniej Szachowy Zima 28 I 2012 - Gromosław Kroczka (LZS Szubin), XXVI Turniej Szachowy Wiosna 26 V 2012 - Jan Budrewicz (POZKAL Inowrocław), XXVII Turniej Szachowy Lato 8 IX 2012 - Piotr Szybowicz (AZS UKW Bydgoszcz), XXVIII Turniej Szachowy Jesień 1 XII 2012 - Paweł Jaroch (Pocztowiec Bydgoszcz), XXIX Turniej Szachowy Zima 2 III 2013 - Marek Olszewski (Chemik Bydgoszcz), XXX Turniej Szachowy Wiosna 25 V 2013 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XXXI Turniej Szachowy Lato 14 IX 2013 - Dariusz Wargulec (Szachowa Dwójka Szubin), XXXII Turniej Szachowy Jesień 1 XII 2013 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), XXXIII Turniej Szachowy Zima 1 II 2014 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XXXIV Turniej Szachowy Wiosna 31 V 2014 (juniorzy) - Wojciech Florek (Chemik Bydgoszcz), XXXV Turniej Szachowy Lato 21 IX 2014 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XXXVI Turniej Szachowy Jesień 22 XI 2014 - Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło), XXXVII Turniej Szachowy Zima 8 II 2015 - Dariusz Wargulec (Szachowa Dwójka Szubin), XXXVIII Turniej Szachowy Wiosna 12 IV 2015 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), XXXIX Turniej Szachowy Lato 13 IX 2015 - Karol Jaroch (Fala Świekatowo), XL Turniej Szachowy Jesień 19-20 XII 2015 (do 1400 FIDE) - Kacper Karabasz (MDK 5 Bydgoszcz), XLI Turniej Szachowy Zima 19 III 2016 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), XLII Turniej Szachowy Wiosna 8 V 2016 - Dariusz Wargulec (Szachowa Dwójka Szubin), XLIII Turniej Szachowy Lato 11 IX 2016 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XLIV Turniej Szachowy Jesień 13 XI 2016 - Piotr Szybowicz (Szachowa Dwójka Szubin), XLV Turniej Szachowy Zima 5 III 2017 - Wojciech Florek (Chemik Bydgoszcz), XLVI Turniej Szachowy Wiosna 9 IV 2017 - Karol Jaroch (Fala Świekatowo), LXVII Turniej Szachowy Lato 10 IX 2017 - Mariusz Darowicki (OPP Toruń), XLVIII Turniej Szachowy Jesień 29 X 2017 - Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice), XLIX Turniej Szachowy Zima 7 I 2018 - Piotr Konieczyński (Baszta Żnin), L Turniej Szachowy Wiosna 20 V 2018 - Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice)

 

W ramach rozgrywek prowadzona jest klasyfikacja medalowa. Po 50 turniejach miejsca na podium przedstawiają się następująco: I miejsce Piotr Szybowicz (20 medali, 7-9-4), II miejsce Dariusz Wargulec (8 medali, 5-3-0), III miejsce Piotr Konieczyński (5 medali, 4-1-0).

 

Piotr Szybowicz

50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK50. Turniej Szachowy w SzDK
Najbliższe wydarzenia