logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Sekcje, Koła Koło rękodzieła

Uczestnicy koła rękodzieła nagrodzeni w XVII Międzywojewódzkim Konkursie na Sztukę Ludową Pałuk w Wągrowcu

data publikacji: 2021-12-10, stronę wyświetlono 92 razy

9 grudnia poznaliśmy laureatów XVII Międzywojewódzkiego Konkursu na Sztukę Ludową Pałuk w twórczości dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Wśród laureatów liczne grono uczestników zajęć koła rękodzieła. Szubiński Dom Kultury wzorem lat poprzednich współfinansował zakup nagród dla nagrodzonych.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

Dzieci i młodzież:

Pająki

Nagroda:

Rozalia Krzemkowska i Natalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury)

Idalia Lipińska (Szubiński Dom Kultury)

Anita Maludzińska i Luiza Maludzińska (Szubiński Dom Kultury)

Julia Grabowska (Szubiński Dom Kultury)

Kajetan Bąkowski (Szubiński Dom Kultury)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury)

Sandra Kapczyńska (Szubiński Dom Kultury)

Anastazja Kwiatkowska (Szubiński Dom Kultury)

Iga Palczewska (Szubiński Dom Kultury)

Jakub Palczewski (Szubiński Dom Kultury)

Magdalena Lewandowska (Szubiński Dom Kultury)

Rózgi

1 miejsce

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury),

Agata Leszczyńska (Żniński Dom Kultury)

Rozalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury)

2 miejsce

Iga Palczewska (Szubiński Dom Kultury)

Zofia Lewandowska (Żniński Dom Kultury)

Maja Swigon (Żniński Dom Kultury)

3 miejsce

Jan Kowalik (Żniński Dom Kultury)

Wyróżnienie

Anna Leszczyńska (Żniński Dom Kultury)

Wianki

1 miejsce

Julia Grabowska (Szubiński Dom Kultury)

Luiza Maludzińska (Szubiński Dom Kultury)

2 miejsce

Kajetan Bąkowski (Szubiński Dom Kultury)

Jan Kowalik (Żniński Dom Kultury)

3 miejsce

Natalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury)

Liliana Kubica (Rudnicze)

Wyróżnienie

Sandra Kapczyńska (Szubiński Dom Kultury)

Gabriela Dobersztyn (Żniński Dom Kultury)

Hanna Leszczyńska (Żniński Dom Kultury)

Zuzanna Gatka (Żniński Dom Kultury)

Hanna Brzyska (Żniński Dom Kultury)

Marta Łukawska (Żniński dom kultury)

Emilia Liana (Żniński Dom Kultury)

Anastazja Kwiatkowska (Szubiński Dom Kultury)

Patrycja Surma – Staniszewska (Żniński Dom Kultury)

Bukiety

1 miejsce

Rozalia Krzemkowska (Szubiński Dom Kultury)

Miłosz Brzozowski (Żniński Dom Kultury)

Michalina Adamczyk (Żniński Dom Kultury)

Alan Komar (Żniński Dom Kultury)

Wyróżnienie

Dorota Śmigielska (Łaziska)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury)

Iga Palczewska (Szubiński Dom Kultury)

Idalia Lipińska (Szubiński Dom Kultury)

Liliana Kubica (Rudnicze)

Dominika Kocała (Łaziska)

Paulina Chmielewska (Żniński Dom Kultury)

Plotki

Wyróżnienie

Idalia Lipińska (Szubiński Dom Kultury)

Roksana Sipińska (Szubiński Dom Kultury)

Sandra Kapczyńska (Szubiński Dom Kultury)

Instruktorzy i opiekunowie. Osoby dorosłe zajmujące się rękodziełem związanym ze sztuką ludową pałuk:

Zdobnictwo wnętrz

Nagrody za zestaw nadesłanych prac oraz ich indywidualne wykonanie:

1 miejsce

Małgorzata Bołka  (Szubiński Dom Kultury)

2 miejsce

Wiesława Palczewska (Szubiński Dom Kultury)

3 miejsce

Maria Tomczak (Rudnicze)

Wyróżnienie

Maria Kwiatkowska (Gminne Centrum Kultury i Biblioteka im. Klary Prillowej w Kcyni)

Elżbieta Piechowiak (Żniński Dom Kultury)

Jagoda Koguciuk (Szubiński Dom Kultury)

Najbliższe wydarzenia