logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Sekcje, Koła Klub Seniora Jesienny Kwiat

Warsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych Błotach

data publikacji: 2018-04-26, stronę wyświetlono 614 razy

Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a  w Białych Błotach 20 kwietnia br. zostały przeprowadzone warsztaty na temat Pałuk i gwary pałuckiej.

Organizatorzy,  Aleksandra Michalak i Aleksandra Lubońska z grupą dzieci klas III poznały strój pałucki damski i męski.

Pani Halina Kaszewska omówiła haftowane części stroju damskiego a Pan Zygmunt Kazimierczak prezentował strój męski. Śpiewane były również pałuckie piosenki.

Na zakończenie dzieci chętnie pozowały do zdjęć w haftowanych czepcach.  

Warsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych BłotachWarsztaty na temat Pałuk w Szkole Podstawowej w Białych Błotach
Najbliższe wydarzenia