logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Galeria

Tłumy na wernisażu Przemysława Kozłowskiego

data publikacji: 2018-11-26

W piątkowy wieczór dawna kawiarnia Szubińskiego Domu Kultury stała się galerią sztuki. To w niej szopki swojego autorstwa zaprezentował Przemysław Kozłowski. Wernisaż przyciągnął tłumy, a jego przebieg został wzbogacony dwoma wierszami Marcina Pełki zarecytowanymi przez samego poetę.
Każda z 11 szopek jest oryginalna i zróżnicowana wielkością. [ ... ]

czytaj więcej

Lekcja sztuki nowoczesnej w galerii

data publikacji: 2018-10-11

W ramach zajęć o sztuce nowoczesnej uczniowie klas 7 SP nr 2 w Szubinie odbyli lekcję plastyki.

czytaj więcej

Wystawa Karola Satera już otwarta

data publikacji: 2018-09-28

Za nami drugi już w tym roku kulturalno-oświatowym 2018/2019 wernisaż. Tym razem swoje prace prezentuje Karol Sater pochodzący z Mrągowa, a od 30 lat mieszkaniec Szubina.

Wystawa czynna do 19 października br.

czytaj więcej

O przyjściu Pani ze Złotym Liściem na głowie

data publikacji: 2018-09-21

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie miały okazję zobaczyć wystawę prezentowaną w Galerii Plama's. O pięknej złotej, ale też ponurej mroźnej jesieni opowiadał dzieciom nasz pracownik opiekujący się galerią.

czytaj więcej

Inspiracje wystawą

data publikacji: 2018-09-20

Dziś w Galerii gościliśmy uczniów 6-klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. W ramach zajęć prowadzonych przez Hannę Zawadzką- Pleszyńską, dzieci poza oglądaniem prac artystów miały za zadanie wykonać szkic na podstawie wybranych przez siebie obrazów. Rysunki będą stanowiły bazę do wykonania własnych dzieł na kolejnej lekcji w szkole.
czytaj więcej

Galeria tętni życiem

data publikacji: 2018-09-19

Jesienna wystawa Grupy Plama's cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejne dwie grupy, Wróbelki i Motylki z Przedszkola Samorządowego nr 3 gościły w naszych murach oglądając prace 15 artystów.

czytaj więcej

Lekcje sztuki w Galerii

data publikacji: 2018-09-18

W minionym i tym tygodniu uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie miały okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji sztuki. W ramach zajęć szkolnych pojawili się w Galerii Plama's gdzie mieli okazję zibaczyć wystawę pt. "Jesień" Grupy Plama's. Opiekun Galerii, nasz pracownik Paweł Pietroń w luźnej rozmowie z dziećmi opowiedział o tym [ ... ]

czytaj więcej

Gości nie brakuje

data publikacji: 2018-09-13

Najnowsza wystawa w Galerii Plama's cieszy się sporym zainteresowaniem i zwiedza ją coraz więcej osób.
Zapraszamy do oglądania, wystawa czynna do 21 września br..

czytaj więcej

Muchomorki zobaczyły Jesień

data publikacji: 2018-09-12

Jednymi z pierwszych gości zwiedzającymi wystawy czynne w Szubińskim Domu Kultury była grupa Muchomorków z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie.

Dzieci na początku obejrzały prace z ubiegłotygodniowych warsztatów malarskich, następnie przeszły do Galerii, gdzie o pracach Grupy Plama's opowiedział nasz pracownik.
czytaj więcej

Wystawa 4 pory roku Jesień została otwarta

data publikacji: 2018-09-09

W miniony piątek otworzyliśmy pierwszą po wakacyjnej przerwie wystawę w Galerii Plama’s tym samym rozpoczynając nowy rok kulturalno-oświatowy 2018/2019.

Na wystawie można zobaczyć prace 15 artystów, którzy na różne sposoby oddali klimat jesieni w malarstwie i  grafice. Krótką relację wideo można zobaczyć na naszej stronie.
czytaj więcej

Obcowanie ze sztuką

data publikacji: 2018-06-20

20 czerwca wystawę Grupy Plama’s zwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 (klasa gimnazjalna) w Szubinie.

czytaj więcej

Wernisaż Włodzimierza Szparagi

data publikacji: 2018-04-20

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. w Galerii Plama's Szubińskiego Domu Kultury w Szubinie, odbył się wernisaż wystawy Włodzimierza Szparagi zatytułowanej "Matematyczne Pejzaże Liczb Pierwszych". Wystawa ta jest olejnym malarstwem abstrakcyjnym opartym na „złotym podziale” i geometrii. Do zajęcia się tym tematem zainspirował artystę matematyk dr Marcus [ ... ]

czytaj więcej

Wernisaż Agaty Ciesielskiej

data publikacji: 2018-03-19

16 marca w Galerii Szubińskiego Domu Kultury odbył się wernisaż Agaty Ciesielskiej z Bydgoszczy. Wystawa pn. „Intymnie” jest projektem obejmującym zbiór prac z ostatnich lat pracy.

Autorka cyklu jest miłośniczką małej formy co prezentuje na wystawie. Choć z wykształcenia jest litografem, na wystawie Ciesielska zaprezentowała eksperymenty z [ ... ]

czytaj więcej

Wystawa Agaty Ciesielskiej

data publikacji: 2018-03-13

Biografia

2014 uzyskała dyplom z wyróżnieniem na kierunku: Grafika, Specjalność: Grafika Warsztatowa, Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Piotra Gojowego.

2015 rozpoczęła studia doktoranckie w dziedzinie sztuk plastycznych pod opieką dr hab. Marka Zajko prof. [ ... ]

czytaj więcej

Kolejny finisaż w SzDK

data publikacji: 2018-03-12

W minioną sobotę 10 marca w Szubińskim Domu Kultury odbył się finisaż prac powstałych podczas warsztatów letnich , które odbywały się w ogródku Restauracji „Zatoka” w Bydgoszczy. Eksponowane malarstwo pastelowe ukazuje pejzaż otoczenia i malowniczą przyrodę Brdy.

Prace w szubińskiej galerii były autorstwa młodzieży oraz [ ... ]

czytaj więcej

Wernisaż Krzysztofa Wilka

data publikacji: 2017-12-12

1 grudnia br. W Szubińskim Domu Kultury w Galerii Plama’s odbył się wernisaż wystawy obrazów Krzysztofa Wilka.

Artysta jest absolwentem WSP w Bydgoszczy. Mieszka i tworzy w Barcinie. Od kilkunastu lat związany jest z Szubińską Grupą Plastyków " Plama 's".

Uprawia różne techniki malarskie - olej, akryl, pastel. [ ... ]

czytaj więcej

Dziecięce portrety

data publikacji: 2017-11-28

Stanisława Sierant mieszka w Człuchowie, jest artystą plastykiem, uczyła się pod kierunkiem prof. Mariana Turwida. Uprawia malarstwo olejne, pastelowe, akwarelowe i akrylowe. Przez długie lata zajmowała się portretem, zarówno dziecięcym, jak i osób dorosłych. Za swoją twórczość została odznaczona Medalem „Zasłużony dla Kultury [ ... ]

czytaj więcej

Wernisaż Jarosława Kiełbasiewicza

data publikacji: 2017-09-30

W świat swoich wspomnień w piątkowy wieczór do Szubińskiego Domu Kultury zaprosił Jarosław Kiełbasiewicz . Artysta pochodzi z Wągrowca , obecnie mieszka w Oleśnicy niedaleko Wrocławia . Miejsca,pejzaże , architektura widziane przez artystę w słońcu i barwach delikatnych , nieprzesadzonyc, przywołują skojarzenia lekko bajkowej ilustracji .Nieco odmiennie artysta [ ... ]

czytaj więcej

Wernisaż Krystyny Banach

data publikacji: 2017-09-04

Wyatawa obrazów członkini Grupy Plama's Krystyny Banach pt. "Różnorodność"

 

 

czytaj więcej

Jubileusz szubińskiej grupy plastyków

data publikacji: 2017-06-12

W minioną sobotę została otwarta jubileuszowa wystawa Grupy Plama's. Podczas uroczystości została wyświetlona projekcja multimedialna, przygotowana przez Szubiński Dom Kultury. Wystawę otworzyła dyrektor SDK- Alina Gordon, która wręczyła wystawiającym symboliczny pędzel i płytę z przygotowaną projekcją. Miłych słów i wspomnień nie mogło zabraknąć [ ... ]

czytaj więcej

Wernisaż Bożeny Sobieszczyk-Redlak

data publikacji: 2017-03-31

Bożena Sobieszczyk – Redlak; plastyk, inżynier projektowania i ochrony krajobrazu a także konserwacji zabytkowych terenów zielonych; jest rodowitą nakielanką.

Pracuje w Nakielskim Ośrodku Kultury. Prowadzi grupy artystyczne UTW (rękodzieło, rysunek i malarstwo, tkactwo) i zajęcia plastyczne z dziećmi i [ ... ]

czytaj więcej

znaleziono 46 rekordów, strona 2 z 2

Najbliższe wydarzenia