logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Galeria

Oblicza Dominiki Tokarczyk

data publikacji: 2021-12-03

W piątek 3 grudnia br. w Galerii Foyer w Szubińskim Domu Kultury został otwarty wernisaż Dominiki Joanny Tokarczyk. Artystka jest mieszkanką Szubina, absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie. Obecnie studentką Politechniki Bydgoskiej na kierunku wzornictwo.

Swoją przygodę plastyczną zaczynała od rysowania komiksów. Prezentowane prace na [ ... ]

czytaj więcej

Ostatnia wystawa w 2019 roku

data publikacji: 2019-12-09

W piątek 6 grudnia otworzyliśmy ostatni w tym roku wernisaż w Galerii Plama’s. Tym razem swoje obrazy zaprezentowała Teresa Kubacka-Wróblewska. Od kilku lat jest mieszkanką Lubostronia. Swą przygodę z malarstwem zaczęła dopiero po przejściu na emeryturę. Obecnie ma możliwość dołączenia do Szubińskiej Grupy Plama’s.

czytaj więcej

Widziane Jana Makowieckiego

data publikacji: 2019-11-08

7 listopada otwarta została wystawa „Widziane – 20-lecie pracy artystycznej Jana Makowieckiego”. Ekspozycja przedstawia równą setkę rzeźb wykonanych przez niewidomego artystę w ciągu minionych dwóch dekad. Dominującą jest tematyka sakralna. Zobaczyć można przedstawienia aniołów, scen biblijnych czy przedstawienia świętych. Nie brakuje [ ... ]

czytaj więcej

Views widoki w Galerii

data publikacji: 2019-09-16

13 września w piątek otwarta została pierwsza powakacyjna wystawa w Galerii Plama’s, która jednocześnie rozpoczęła nowy rok kulturalno-oświatowy w pracy galerii.
Swoje prace zaprezentował Paweł Pietroń, artysta plastyk, instruktor zajęć fotograficznych Szubińskiego Domu Kultury. To właśnie zdjęcia stanowią przedmiot ekspozycji. Sam autor w trakcie [ ... ]

czytaj więcej

Obrazy wyszły z szafy

data publikacji: 2019-07-01

W roku bieżącym obchodzimy 60-lecie Domu Kultury w Szubinie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa wystawę prac malarskich i rzeźbiarskich znajdujących się w zbiorach magazynowych SzDK. Ekspozycję można oglądać przez cały okres wakacji (do 30.08.) w godzinach pracy naszej instytucji.

czytaj więcej

Kontrasty Grupy Plamas

data publikacji: 2019-06-10

W minioną sobotę otworzyliśmy piątą w tym roku wystawę w Galerii Plama’s. Tradycyjnie w Dni Szubina swoje prace zaprezentowało 19 członków i pretendentów Szubińskiej Grupy Plastyków „Plama's”: Krystyna Banach, Mirosław Banach, Jan Harasimowicz, Urszula Jarecka, Waldemar Jarosz, Maciej Jeliński, Natalia Jelińska, Przemysław [ ... ]

czytaj więcej

Wernisaż Piotra Czyża

data publikacji: 2019-05-13

10 maja otwarta została kolejna wystawa prac w Galerii Plama’s Szubińskiego Domu Kultury. Tym razem swoje prace prezentuje mieszkający w Toruniu doktorant na Wydziale Sztuk Pięknych UMK – Piotr Czyż. Na ekspozycję składa się 59 miniatur graficznych wykonanych techniką sitodruku. Sam autor w trakcie wernisażu pozwolił sobie powiedzieć kilka słów o procesie [ ... ]

czytaj więcej

Kobiety i kwiaty pędzlem Marii Szymańskiej

data publikacji: 2019-04-15

12 kwietnia w Galerii Plama’s otworzyliśmy wystawę prac malarskich Marii Szymańskiej. Na swoich ponad 40 obrazach przedstawia kobiety i kwiaty, które stały się tytułem ekspozycji. Artystka jak sama mówi inspiracje czerpie zewsząd. W jej pracach widać liczne nawiązania do dzieł wielkich artystów: Degasa, Wyspiańskiego, Picassa. Ekspozycja dostępna [ ... ]

czytaj więcej

20 lat działalności artystycznej Jana Makowieckiego

data publikacji: 2019-03-15

Jan Makowiecki w 2019 roku obchodzi Jubileusz 20 lat działalności artystycznej. Przedstawiamy Państwu rozmowę z artystą na temat jego dorobku zarówno rzeźbiarskiego jak i literackiego zarejestrowaną w marcu tego roku.

Przy tej okazji zapraszamy na wernisaż prac Pana Jana, który otworzymy 8 listopada br. w Galerii Plama's Szubińskiego Domu [ ... ]

czytaj więcej

Dwa spojrzenia na Polską wieś

data publikacji: 2019-02-18

15 lutego otworzyliśmy drugą w tym roku wystawę w Galerii Plama’s. Tym razem swoje prace zaprezentowały dwie siostry Maria Balcerzak i Barbara Staszak. Na wernisaż, który otworzyła Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury – Alina Gordon, przybyło spore grono odbiorców. Nie zabrakło rodziny artystek i członków Grupy Plama’s.
Obie siostry [ ... ]

czytaj więcej

Przedpremierowo

data publikacji: 2019-02-12

12 lutego w progi Galerii Plama's zawitały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szubinie. Była to okazja do rozmów dzieci z opiekunem Galerii na temat dawnych, lub rzadko spotykanych widoków polskiej wsi. Wychowankowie "dwójki" mogli zobaczyć na obrazach chaty pałuckie, wiatrak (koźlak), przydrożne kapliczki i liczne portrety koni.

czytaj więcej

Świat jak z bajki Wernisaż Edwarda Maciejewskiego

data publikacji: 2019-01-18

11 stycznia Galeria Plama's rozpoczęła nowy rok wernisażem Edwarda Maciejewskiego, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Ekspozycja prac malarskich i rzeźbiarskich została zmontowana w taki sposób aby można było "wejść" w świat stworzony przez artystę.
Dzieła Pana Edwarda, w szczególności rzeźby pełne i płaskorzeźby [ ... ]

czytaj więcej

Ostatnia wystawa tego roku słońcem malowana

data publikacji: 2018-12-29

W piątek otworzyliśmy ostatnią w tym roku wystawę w Galerii Plama’s. Ekspozycja zatytułowana „Słońcem malowane” to zbiór prac Krzysztofa Kloskowskiego przedstawiająca zarówno martwe natury w postaci bukietów kwiatowych, pejzaży wiejskich, morskich i wedut. Artysta w swoich pracach często przedstawia plażę w Łebie, gdzie w okresie [ ... ]

czytaj więcej

Muchomorki na wystawie ozdób

data publikacji: 2018-12-14

Wystawę ozdób choinkowych, dostępną w Galerii Plama's obejrzały dzieci z grupy Muchomorki Przedszkola Samorządowego nr 3 im. wandy Chotomskiej w Szubinie. Z zaciekawieniem oglądały one wykonane prace przez dzieci i młodzież do 18 roku życia.
Ekspozycja jest czynna do wtorku włącznie.

czytaj więcej

Wystawa wciąż budzi zainteresowanie

data publikacji: 2018-12-05

Dziś, w ostatni dzień kiedy można oglądać wystawę „Szopki” Przemysława Kozłowskiego, naszą kawiarnię odwiedzili uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. O artyście i kilka ciekawostek o pracach, sposobie ich wykonania opowiedział nasz instruktor.

czytaj więcej

Kolejne grupy przedszkolne na wystawie Przemka Kozłowskiego

data publikacji: 2018-12-04

Wystawa Przemka Kozłowskiego cieszy się zainteresowaniem wśród grup przedszkolnych. Dziś zapałkowe szopki oglądały dzieci z grup: Żabki, Biedronki i Motylki przy Szkole Podstawowej nr 2.

czytaj więcej

Przedszkolaki na wystawie

data publikacji: 2018-12-03

W poniedziałek 03.12. gościliśmy na wystawie szopek dzieci przedszkolne. Oglądanie ekspozycji prac Przemka Kozłowskiego było związane z obchodzeniem w przedszkolu dnia poświęconemu osobom niepełnosprawnym.

czytaj więcej

Tłumy na wernisażu Przemysława Kozłowskiego

data publikacji: 2018-11-26

W piątkowy wieczór dawna kawiarnia Szubińskiego Domu Kultury stała się galerią sztuki. To w niej szopki swojego autorstwa zaprezentował Przemysław Kozłowski. Wernisaż przyciągnął tłumy, a jego przebieg został wzbogacony dwoma wierszami Marcina Pełki zarecytowanymi przez samego poetę.
Każda z 11 szopek jest oryginalna i zróżnicowana wielkością. [ ... ]

czytaj więcej

Lekcja sztuki nowoczesnej w galerii

data publikacji: 2018-10-11

W ramach zajęć o sztuce nowoczesnej uczniowie klas 7 SP nr 2 w Szubinie odbyli lekcję plastyki.

czytaj więcej

Wystawa Karola Satera już otwarta

data publikacji: 2018-09-28

Za nami drugi już w tym roku kulturalno-oświatowym 2018/2019 wernisaż. Tym razem swoje prace prezentuje Karol Sater pochodzący z Mrągowa, a od 30 lat mieszkaniec Szubina.

Wystawa czynna do 19 października br.

czytaj więcej

O przyjściu Pani ze Złotym Liściem na głowie

data publikacji: 2018-09-21

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie miały okazję zobaczyć wystawę prezentowaną w Galerii Plama's. O pięknej złotej, ale też ponurej mroźnej jesieni opowiadał dzieciom nasz pracownik opiekujący się galerią.

czytaj więcej

Inspiracje wystawą

data publikacji: 2018-09-20

Dziś w Galerii gościliśmy uczniów 6-klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. W ramach zajęć prowadzonych przez Hannę Zawadzką- Pleszyńską, dzieci poza oglądaniem prac artystów miały za zadanie wykonać szkic na podstawie wybranych przez siebie obrazów. Rysunki będą stanowiły bazę do wykonania własnych dzieł na kolejnej lekcji w szkole.
czytaj więcej

Galeria tętni życiem

data publikacji: 2018-09-19

Jesienna wystawa Grupy Plama's cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejne dwie grupy, Wróbelki i Motylki z Przedszkola Samorządowego nr 3 gościły w naszych murach oglądając prace 15 artystów.

czytaj więcej

Lekcje sztuki w Galerii

data publikacji: 2018-09-18

W minionym i tym tygodniu uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie miały okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji sztuki. W ramach zajęć szkolnych pojawili się w Galerii Plama's gdzie mieli okazję zibaczyć wystawę pt. "Jesień" Grupy Plama's. Opiekun Galerii, nasz pracownik Paweł Pietroń w luźnej rozmowie z dziećmi opowiedział o tym [ ... ]

czytaj więcej

Gości nie brakuje

data publikacji: 2018-09-13

Najnowsza wystawa w Galerii Plama's cieszy się sporym zainteresowaniem i zwiedza ją coraz więcej osób.
Zapraszamy do oglądania, wystawa czynna do 21 września br..

czytaj więcej

znaleziono 38 rekordów, strona 1 z 2

Najbliższe wydarzenia