logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Galeria

Dziecięce portrety

data publikacji: 2017-11-28, stronę wyświetlono 457 razy

Stanisława Sierant mieszka w Człuchowie, jest artystą plastykiem, uczyła się pod kierunkiem prof. Mariana Turwida. Uprawia malarstwo olejne, pastelowe, akwarelowe i akrylowe. Przez długie lata zajmowała się portretem, zarówno dziecięcym, jak i osób dorosłych. Za swoją twórczość została odznaczona Medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Na wystawie w Szubińskim Domu Kultury zaprezentowała ponad pięćdziesiąt portretów przedstawiają-cych wyłącznie dzieci. W odróżnieniu od poprzednich wystaw w Galerii Plama’s nie było wernisażu, tylko finisaż – czyli zakończenie wystawy - który odbył się 24 listopada. (Tu należy wyjaśnić, że prace zostały dostarczone do SDK w październiku i przez miesiąc można było je oglądać, zwłaszcza przedszkolaki były nimi zachwycone).

Artystkę przedstawiła dyrektor SDK Alina Gordon, po czym autorka dość obszernie opowiedziała o swojej długoletniej pracy artystycznej. A ma się czym pochwalić.

Szczególną pozycją w jej twór-czości stanowią właśnie portrety dzieci. Przez wiele lat była instruktorem w domu kultury w Człuchowie, więc nie było problemu z ich portretowaniem, a chętnych było wiele. Portretowała też dzieci z domu dziecka. Jak zaznaczyła, nie lubi odtwarzać ze zdjęć. Do roku dwutysięcznego malowała portrety olejem, a później zmieniła technikę na pastele.

Za portret „Wojtek” otrzymała nagrodę w ogólnopolskim Biennale Malarstwa w Dąbrowie Górniczej w 2014 roku. Na jednej z jej wystaw historyk sztuki Beata Zgodzińska tak wypowiedziała się o twórczości artystki: „.. Zauważamy malarski, a nie rysunkowy sposób kształtowania wizerunku… Artystka zauważa i odnotowuje typową dla każdej twarzy symetrię, z której istnienia nie zdajemy sobie sprawy...”.

Oprócz portretów maluje także krajobrazy, podejmuje tematy marynistyczne i sakralne.

Dziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portretyDziecięce portrety
Najbliższe wydarzenia