logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Aktualności

Laurki dla Babci i Dziadka

data publikacji: 2023-02-01

26 stycznia Świetlica Wiejska w Dąbrówce Słupskiej wraz z Paniami z KGW poprowadziły zajęcia. Wspólnie z dziećmi przygotowano laurki oraz upieczono babeczki i rogaliki dla Babci i Dziadka. Dzieci włożyły w to całe swoje serca.

czytaj więcej

Najhojniejsi na Krajnie i Pałukach. 31. Finał WOŚP za nami

data publikacji: 2023-01-31

29 stycznia w Szubińskim Domu Kultury odbył się 31. Finał WOŚP. Deklarowana kwota przez Sztab Szubin na godzinę 21.00 w dniu finału wyniosła 94732,56 zł. Jak zapewnia Szef Sztabu ta kwota z pewnością jeszcze urośnie.

W minioną niedzielę o godzinie 7.00 spotkała się pierwsza grupa wolontariuszy, by odebrać puszki i zestawy gadżetów. Była to też okazja [ ... ]

czytaj więcej

Upominki dla babci i dziadka w Chraplewie

data publikacji: 2023-01-27

W ubiegłym tygodniu dzieci z sołectwa Chraplewo podczas zajęć świetlicowych przygotowywały upominki dla babci i dziadka z okazji ich święta. Jak widać w przygotowane prace włożyły całe swoje serce. Wszystkie upominki wyszły przepiękne. 

czytaj więcej

Styczeń w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie

data publikacji: 2023-01-26

Podczas styczniowych poniedziałków dzieci robiły prezenty dla swoich dziadków. Zrobiliśmy misie z wytłaczanki po jajkach. Ze słoików powstały lampiony, a z kolorowego papieru kartki z życzeniami dla ukochanych babć i dziadków.

czytaj więcej

Podarunek dla Babci i Dziadka w Świetlicy w Zamościu

data publikacji: 2023-01-20

W środę w Świetlicy Wiejskiej w Zamościu odbyły się kreatywne warsztaty prowadzone przez instruktora koła rękodzieła działającego w SzDK. Uczestnicy zajęć wykorzystując różne techniki plastyczne wykonali upominki i laurki z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka.

czytaj więcej

Kolejny czwartek z UTW

data publikacji: 2023-01-19

19 stycznia miało miejsce spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład pt. „Jak powstańcy wielkopolscy przez 125 lat o naszą wolność walczyli" wygłosił dr Sławomir Łaniecki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 23 lutego o godz. 18:00. Zajęcia z cyklu „Bo we mnie jest taniec i śpiew” poprowadzi dr Małgorzata [ ... ]

czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka w Chomętowie

data publikacji: 2023-01-18

15 stycznia 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie odbyło się spotkanie przy kawie i pysznym cieście z okazji zbliżającego się “Dnia Babci Dziadka”.

Wielką radość licznie przybyłym gościom sprawiły swoimi występami dzieci z kółka teatralnego “Nasza Przystań” działającego przy świetlicy, prowadzonego przez Panie: Marię [ ... ]

czytaj więcej

Wokalne sukcesy naszych podopiecznych na szczeblu wojewódzkim

data publikacji: 2023-01-14

W sobotę, 14 stycznia młodzi wokaliści z pracowni wokalnej Szubińskiego Domu Kultury, prowadzonej przez Panią Justynę Droszcz, wzięli udział w XII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Graj dudka, graj Panu..." w Bydgoszczy.
Pracownię wokalną reprezentowało 9 osób: Marharyta Sokolova, Weronika Jeziorska, Diana Matrosova, Nadia Meler, Zofia [ ... ]

czytaj więcej

Kreatywne zajęcia w Samoklęskach Dużych

data publikacji: 2023-01-11

10 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Samoklęskach Dużych odbyły się zajęcia, na których wykonano laurki z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka. Warsztaty prowadziła instruktor koła rękodzieła działającego w SzDK, która przedstawiła technikę plastyczną jaką jest Quilling polegającą na zwijaniu wąskich pasków papieru na nawijak [ ... ]

czytaj więcej

Roztańczony Uniwersytet Trzeciego Wieku

data publikacji: 2023-01-05

W czwartek 5 stycznia miało miejsce kolejne spotkanie słuchaczy UTW. Tym razem w bardzo innym ale miłym wydaniu.

Skoro jest karnawał to musi być tanecznie i śpiewająco. I tak też wyglądały całe zajęcia.

Pani Małgorzata Karwowska poprowadziła wykład pt. „Bo we mnie jest taniec i śpiew".

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 stycznia [ ... ]

czytaj więcej

Graficznie w pracowni interdyscyplinarnej

data publikacji: 2023-01-04

W pracowni interdyscyplinarnej powstały grafiki wykonane dwiema metodami. Jedną zapewniającą powtarzalność wydruku i drugą pozostającą niepowtarzalną. W ten sposób wykonano odbitki linorytu i monotypii.

Przygotowanie do przeprowadzenia zajęć drukarskich rozpoczęło się w poprzednich tygodniach od wykonania matryc w płytkach linoleum. Każda z uczestniczek [ ... ]

czytaj więcej

Koncertowo w SzDK

data publikacji: 2023-01-02

W przedostatni dzień roku sala widowiskowa Szubińskiego Domu Kultury wypełniła się gośćmi, muzyką i feerią barwnych świateł. W scenografii stylizowanej na pokój z kominkiem mogliśmy wysłuchać, a jeszcze bardziej rozpłynąć się w nastroju świąteczno-noworocznym za sprawą znanych kolęd, pastorałek oraz piosenek o tematyce świątecznej. Na tradycyjnym [ ... ]

czytaj więcej

Życzenia świąteczne

data publikacji: 2022-12-21

Radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
wszelkiej pomyślności, licznych sukcesów
i wytrwałości w realizacji planów na przyszły rok
życzy Dyrekcja i Pracownicy
Szubińskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Świąteczne dekoracje z tkanin

data publikacji: 2022-12-21

Szycie dekoracji na święta może być doskonałą zabawą połączoną z odrobiną kreatywności i dobrych chęci, dzięki którym można stworzyć dekoracje z materiałów na święta, które podkreślą uroczystą atmosferę. Uczestnicy młodszej grupy pracowni krawieckiej szyły buty i czapki Mikołajów.

24 grudnia zasiada się przy stole do [ ... ]

czytaj więcej

Świąteczne stroiki w Zamościu

data publikacji: 2022-12-21

W ramach zajęć świetlicowych dzieci w Zamościu wykonywały świąteczne stroiki.

czytaj więcej

Stroiki w Dąbrówce Słupskiej

data publikacji: 2022-12-20

14 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Dąbrówce Słupskiej odbyły się zajęcia rękodzielnicze. Dzieci i dorośli wykonywały stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. Do ich stworzenia wykorzystano świeże gałązki igliwia, szyszki, wstążki, bombki i inne elementy dekoracyjne. Organizatorem była Świetlica Wiejska i KGW Dąbrówka Słupska.

czytaj więcej

W świątecznym klimacie

data publikacji: 2022-12-20

W Szubińskim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie przedświąteczne, tym razem Szubińskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Gości w osobie Burmistrza Szubina Pana Mariusza Piotrkowskiego, ks. proboszcza Jacka Pawelczyka, dyrektor Szubińskiego Domu Kultury oraz wszystkich obecnych powitała Prezes Maria Rosińska. Popłynęły [ ... ]

czytaj więcej

Stroiki w Ciężkowie

data publikacji: 2022-12-19

Boże narodzenie coraz bliżej. W ostatnim tygodniu w Świetlicy Wiejskiej w Ciężkowie dorośli i młodzież wykonywali stroiki świąteczne. Zajęcia były pod hasłem ,,zrób to sam''. Każdy zrealizował swój własny pomysł twórczy. Wszyscy miło i wesoło spędzili popołudnie.

czytaj więcej

Świąteczne rękodzieło w Samokęskach

data publikacji: 2022-12-19

14 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Samoklęskach Dużych odbyły się warsztaty rękodzieła świątecznego, dzieci z rodzicami robiły wianki, lampiony oraz bombki.

czytaj więcej

W świątecznym nastroju

data publikacji: 2022-12-19

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Chomętowie zorganizowały spotkania dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy wykonywali ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne głównie z wykorzystaniem sznurka i materiałów dekoracyjnych. Nie zabrakło również tradycyjnego ubierania choinki.

czytaj więcej

Świątecznie w Dąbrówce Słupskiej

data publikacji: 2022-12-19

14 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Dąbrówce Słupskiej odbyło się pieczenie pierników. Przy cudownych zapachach przypraw korzennych dzieci też ubierały choinkę. Po zajęciach wszystkie z uśmiechami na twarzach wracały do swoich domów.

czytaj więcej

Świątecznie w kole rękodzieła

data publikacji: 2022-12-19

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, kiedy możemy urozmaicić wygląd mieszkania ręcznie wykonując ozdoby choinkowe. Dla najmłodszych robienie dekoracji świątecznych jest nie tylko świetną zabawą, lecz także rozwijającą formą aktywności. Mogą w ten sposób wykazać się kreatywnością oraz poznać nowe umiejętności. Boże Narodzenie to idealny czas na [ ... ]

czytaj więcej

Kolejny koncert kolęd i świątecznych piosenek za nami

data publikacji: 2022-12-16

W piątek 16 grudnia w Szubińskim Domu Kultury miało miejsce wspólne kolędowanie uczestników sekcji nauki gry na instrumentach klawiszowych.

Grając przepiękne kolędy akordeonista i pianiści wprowadzili wszystkich przybyłych w świąteczny nastrój.

Koncert prowadził instruktor Rafał Świtniewski, który na co dzień uczy w SzDK [ ... ]

czytaj więcej

Wokaliści SzDK zaśpiewali świąteczne piosenki

data publikacji: 2022-12-15

W środowe popołudnie 14 grudnia miał miejsce pierwszy świąteczny koncert dzieci i młodzieży uczących się w Szubińskim Domu Kultury.

Uczestnicy sekcji wokalnej kształcący się pod okiem instruktora Justyny Droszcz zaśpiewali przepiękne świąteczne piosenki.

Koncert był również okazją żeby złożyć życzenia dzieciom, rodzicom i [ ... ]

czytaj więcej

Mikołajki w Cieżkowie

data publikacji: 2022-12-13

10 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Ciężkowie odbyły się mikołajki dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowane przez świetlicę oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Ciężkowie. Atrakcji było co nie miara. Były zabawy i konkursy. Atrakcją wieczoru był Mikołaj, który przybył do Ciężkowa i rozdał słodkie upominki. Wszyscy wspólnie miło spędzili czas do [ ... ]

czytaj więcej

znaleziono 1079 rekordów, strona 6 z 44

Najbliższe wydarzenia