logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Aktualności

Muzyczno-wokalne podsumowanie roku kulturalnego

data publikacji: 2023-06-30

23 czerwca w sali widowiskowej Szubińskiego Domu Kultury odbyło się tradycyjne podsumowanie zajęć edukacyjnych sekcji muzycznych działających w placówce. Przybyłych gości powitała Dyrektor Alina Gordon.

W pierwszej części odbył się koncert wokalistów szkolonych pod okiem Justyny Droszcz. Przed występem każdej osoby Pani instruktor wspomniała o [ ... ]

czytaj więcej

Kołaczkowianki na XII Kujawskim Festiwalu Pieśni Ludowej

data publikacji: 2023-06-30

25 czerwca w Parku Solankowym w Inowrocławiu odbył się XII Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej. Gminę Szubin reprezentował działający pod skrzydłami Szubińskiego Domu Kultury Zespół Śpiewaczy „Kołaczkowianki”.

czytaj więcej

Wystawa na podsumowanie roku w pracowni interdyscyplinarnej

data publikacji: 2023-06-28

28 czerwca w Szubińskim Domu Kultury otwarta została wystawa prac uczestników zajęć pracowni interdyscyplinarnej. Jest to podsumowanie rocznej działalności sekcji. W wydarzeniu udział wzięli wystawiający oraz ich rodziny. Gości powitał instruktor prowadzący zajęcia Paweł Pietroń.

Ekspozycja składa się z grafik: linorytów, monotypii oraz [ ... ]

czytaj więcej

76. Turniej Par w Brydżu Sportowym

data publikacji: 2023-06-26

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. w Szubińskim Domu Kultury odbył się 76. Turniej Par w Brydżu Sportowym pod patronatem Burmistrza Szubina zaliczony do GRAND PRIX Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wzięło w nim udział 23 pary z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Torunia, Rojewa, Nakła nad Notecią, Więcborka, Świecia, Szubina.
Turniej wygrała para Jan [ ... ]

czytaj więcej

Wystawa koła plastycznego SzDK

data publikacji: 2023-06-26

W czwartek 22 czerwca w Szubińskim Domu Kultury miało miejsce otwarcie wystawy uczestników koła plastycznego, będąca posdumowaniem rocznej działalności sekcji.
Ekspozycję można oglądać w wejściu do SzDK.

czytaj więcej

Powitanie Lata w Chomętowie

data publikacji: 2023-06-20

Dnia 18.06.2023r na boisku przy Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem “Powitanie Lata”. W części artystycznej wystąpiły dzieci z kółka teatralnego “Nasza Przystań” oraz teatr “Agrafka”. Na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchany zamek, zabawy z animatorami, pokaz sprzętu p-poż przez druhów z [ ... ]

czytaj więcej

Festyn w Rynarzewie

data publikacji: 2023-06-19

Z małym opóźnieniem, 18 czerwca, hucznie i na wesoło odbył się w Rynarzewie festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Były dmuchańce, malowanie twarzy, zawody sportowe i zręcznościowe prowadzone przez panie animatorki, lody i wata cukrowa od sołectwa, pyszne gofry i ciasta od Koła Gospodyń Wiejskich i słodycze od Klubu Seniora.

Dla dorosłych food truck i [ ... ]

czytaj więcej

UTW Zakończenie roku akademickiego

data publikacji: 2023-06-16

15 czerwca w Szubińskim Domu Kultury miało miejsce ostatnie w roku akademickim 2022/2023 spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dr Sławomir Sadowski złożył uczestnikom gratulacje, wręczył dyplomy oraz wygłosił wykład pt. „Estetyczne podstawy praw zwierząt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej

Kamil Białecki ponownie na podium

data publikacji: 2023-06-15

14 czerwca w bydgoskim MDK 1 odbył się 210 Turniej Warcabowy "Na Zakończenie Roku Szkolnego". Początki przedsięwzięcia sięgają 2012 roku, a rocznie organizowanych jest średnio 20 zawodów propagujących ten sport umysłowy. Adepci warcabów rywalizowali na dystansie 6 rund, tempem 10 minut na uczestnika.

W kategorii juniorów II miejsce [ ... ]

czytaj więcej

Trwa nabór na stanowsko instruktora ds. muzyki w Świetlicy Wiejskiej w Kołaczkowie

data publikacji: 2023-06-14

Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury oglosiła ponowny nabór na stanowisko instruktora ds. muzyki w Świetlicy Wiejskiej w Kołaczkowie. Termin składania dokumentów mija 17 lipca br..

Do pierwszego naboru aplikowała jedna kandydatka, która po ocenie komisji rekrutacyjnej spełniła wymagania dotyczące zatrudnienia na ww. stanowisku, jednak odstąpiła [ ... ]

czytaj więcej

Ankieta ewaluacyjna kół i sekcji

data publikacji: 2023-06-13

Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury zwróciła się z prośbą o ocenę realizowanych w instytucji zajęć. Zebrane informacje miały na celu ocenienie jakości prowadzonych kół i sekcji oraz wynikających z nich korzyści dla uczestnika. Ankieta była anonimowa. W naszym badaniu wzięło udział 44 osób.

Oceniono takie zajęcia jak: klub [ ... ]

czytaj więcej

Pierwszy krok do zdobycia I kategorii szachowej

data publikacji: 2023-06-12

Uczestnik naszych zajęć szachowych, Jakub Makarewicz z Kcyni zrobił pierwszy krok do zdobycia I kategorii szachowej. W dniach 10-11 czerwca w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbył się Turniej Szachowy FIDE "Sosnowe zauroczenie" Tuchola 2023 pod patronatem Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego i Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego. Turniej [ ... ]

czytaj więcej

Kondolencje

data publikacji: 2023-06-12

Najbliższej rodzinie
oraz członkom Klubu Seniora „Jesienny Kwiat”
wyrazy współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach po śmierci

Jerzego Dulki

składa

Dyrektor i Pracownicy
Szubińskiego Domu Kultury

czytaj więcej

Spotkanie integracyjne w Retkowie

data publikacji: 2023-06-12

W niedzielę 11 czerwca przy  Świetlicy Wiejskiej w Retkowie instruktorzy Szubińskiego Domu Kultury prowadzili gry i zabawy dla dzieci podczas spotkania integracyjnego zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich.

czytaj więcej

Festyn rodzinny przy riunach zamku

data publikacji: 2023-06-09

Szubiński Dom Kultury w ramach niedzielnego festynu rodzinnego z okazji Dni Szubina, który odbył się 4 czerwca, zorganizował swoje stoisko.

Dyrektor wraz z instruktorami przeprowadzili zajęcia malowania na torbach bawełnianych, wykonywania teczek z motywem haftu pałuckiego oraz kwiatów pałuckich. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem [ ... ]

czytaj więcej

Uczestnik naszych zajęć z nagrodą Zarządu Powiatu Nakielskiego

data publikacji: 2023-06-07

6 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Minikowie odbyła się uroczysta gala wręczania nagród Zarządu Powiatu Nakielskiego w dziedzinie kultury i sportu za rok 2022. Wśród nagrodzonych znalazł się szubinianin Kamil Białecki - brązowy medalista XIX Mistrzostw Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych.

Kamil jest zawodnikiem sekcji warcabowej [ ... ]

czytaj więcej

Czerwcowe Mistrzostwa Szubina w Szachach Błyskawicznych

data publikacji: 2023-06-07

5 czerwca w Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Szubina w Szachach Błyskawicznych. Szachiści rozegrali 9 rund w systemie szwajcarskim, tempem 3 minuty plus 2 sekundy na uczestnika. Na liście startowej znalazło się 24 adeptów królewskiej gry, w tym 7 z rankingiem międzynarodowym. Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w [ ... ]

czytaj więcej

Coś dla oka, coś dla ucha...

data publikacji: 2023-06-05

Wernisaż Grupy Plama’s – wystawa doroczna oraz koncert zespołu Last Chance z Szubina to wydarzenia, które przygotował Szubiński Dom Kultury na sobotnie popołudnie 3 czerwca br. w ramach obchodów Dni Szubina.

Na wernisażu swoje prace prezentowali artyści należący do Plama’su: Bogdan Kral, Damian Śledź, Dominika Tokarczyk, Edward [ ... ]

czytaj więcej

Oddziały przedszkolne na wystawie Grupy Plama's

data publikacji: 2023-06-05

W Szubińskim Domu Kultury gościliśmy dzieci oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 z grupy „Biedronki”, „Motylki” i „Żabki”, które w ramach edukacyjnej gry miejskiej „Szubin-moja mała Ojczyzna” zwiedziły wystawę Grupy Plama’s.

czytaj więcej

Słodkie warsztaty w świetlicy w Zamościu

data publikacji: 2023-06-01

W środę 31 maja w Świetlicy Wiejskiej w Zamościu najmłodsi z okazji Dnia Dziecka w ramach warsztatów z przygotowanego ciasta wycinały różne kształty ciasteczek. Następnie malowały glazurą, słodziły cukrem trzcinowym oraz wypiekały. Własnoręcznie wykonały koktajl mleczno-truskawkowy. Najważniejszym punktem była degustacja i widok uśmiechniętych [ ... ]

czytaj więcej

Festyn z Okazji Dnia Dziecka w Wąsoszu

data publikacji: 2023-05-31

27 maja na boisku w Wąsoszu odbył się Festyn z Okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami było Sołectwo Wąsosz z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Było mnóstwo atrakcji. Słodki poczęstunek, grill, zabawy z animatorką, muzyka, dmuchańce oraz prysznic w wykonaniu OSP Wąsosz.

czytaj więcej

Dzień Matki w Chomętowie

data publikacji: 2023-05-30

Świetlica Wiejska wspólnie z Biblioteką Publiczną w Chomętowie zorganizowały z okazji Dnia Matki spotkanie przy kawie dla Mam dzieci biorących udział w zajęciach. Niespodzianką dla gości było wręczenie im upominków własnoręcznie przygotowanych przez dzieci.

czytaj więcej

Życzenia dla mam w świetlicy w Rynarzewie

data publikacji: 2023-05-30

W Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie miesiąc maj był czasem aktywnym. Dzieci bawiły się w chowanego , rysowały kredą na kostce i grały w klasy. Graliśmy również w gry planszowe . Nie zapomnieliśmy jednak o Dniu Matki i dlatego dzieci wykonały piękne kartki z życzeniami dla mam.

czytaj więcej

Młodzież poznaje Pałuki

data publikacji: 2023-05-29

W ubiegłym tygodniu wystawę 61. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej zwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół w Szubinie. Młodzież Zespołu Szkół klas; I TL, II OPW i 4Tp w ramach przedmiotu edukacja regionalna spotkali się z twórczynią ludową Panią Haliną Kaszewską, która opowiedziała o swojej [ ... ]

czytaj więcej

Dzieci z oddziałów przedszkolnych SP2 na wystawie pałuckiej sztuki ludowej

data publikacji: 2023-05-25

25 maja w Szubińskim Domu Kultury gościliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę prac zgłoszonych na 61. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk, dowiedzieć się kilku rzeczy o regionie i lokalnej sztuce ludowej.

Dzieci bez problemów nazwały rodzaje pająków pałuckich [ ... ]

czytaj więcej

znaleziono 1079 rekordów, strona 2 z 44

Najbliższe wydarzenia