logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Aktualności

Warsztaty rękodzieła

data publikacji: 2021-10-15

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 uczestniczyły w warsztatach wykonywania kwiatów pałuckich; grupa skrzaty wykonywała kwiaty Astry, grupa Smerfy różę prawdziwą. Wykonane kwiaty każde dziecko zabrało ze sobą.

czytaj więcej

Kolejni goście na wystawie i warsztatach

data publikacji: 2021-10-15

We wtorek wystawę Sztuki Ludowej Pałuk zwiedziły klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz grupa Żabki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko’.  Zwiedzający wystawę wzbogacili wiedzę na temat dziedzin sztuki ludowej Pałuk, instruktor SzDK opowiedziała o zaprezentowanych pracach z dziedziny rzeźby, haftu oraz zdobnictwa, a następnie zaprosiła do [ ... ]

czytaj więcej

Zwiedzanie wystawy

data publikacji: 2021-10-14

W ubiegłym tygodniu w SzDK  pokonkursową wystawę 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk zwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola  nr 2 grupy Skrzaty, Jeżyki i Smerfy oraz z Samorządowego Przedszkola nr 3 grupy Wróbelki, Stokrotki i Muchomorki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z dziedzinami sztuki ludowej naszego regionu. Obejrzały prace zaprezentowane [ ... ]

czytaj więcej

Próba Zespołu Jesienny Kwiat

data publikacji: 2021-10-13

Kolejna próba Zespołu Śpiewaczy Jesienny Kwiat w Szubińskim Domu Kultury.

Chętnych dołączeniem do zespołu zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek o godz. 18:00. Uczestnictwo jest bezpłatne.

czytaj więcej

Zajęcia koła rękodzieła w SzDK

data publikacji: 2021-10-12

Na piątkowych zajęciach uczestnicy koła rękodzieła przygotowują się już do 60. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk wykonując min. kwiaty pałuckie na wianki i rózgi. Młodsza grupa zrobiła piękne bukiety kwiatowe z okazji Dnia Nauczyciela.

Zajęcia odbywają się w piątki I grupa 15:00 – 17:00, II grupa 17:00-19:00.

Zapraszamy!

czytaj więcej

Podsumowanie 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk

data publikacji: 2021-10-11

9 października 2021 roku w Szubińskim Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy  pokonkursowej 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. Podczas, którego wręczono nagrody i wyróżnienia. W uroczystości udział wzięli: Tadeusz Sobol Starosta Nakielski, Zbigniew Jaszczuk Starosta Żniński, Zbigniew Sabaciński Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, [ ... ]

czytaj więcej

Spotkania w pracowni interdyscyplinarnej

data publikacji: 2021-10-08

Z początkiem września w Szubińskim Domu Kultury ruszyły zajęcia w pracowni interdyscyplinarnej. Uczestnicy zapoznali się już z rysunkiem sztalugowym, w tym rysunkiem węglem z użyciem tuszu oraz z linorytem.

Pracownia interdyscyplinarna, to nowa oferta Szubińskiego Domu Kultury. Podczas pierwszych spotkań uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami [ ... ]

czytaj więcej

Zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych

data publikacji: 2021-10-07

Tradycyjnie zajęcia koła plastycznego działającego przy Szubińskim Domu Kultury sprawiają wiele radości i cieszą się dużym zainteresowaniem. Praca z farbami, płótnem czy zwykłą kartką papieru niesamowicie inspiruje i motywuje do działania.

Spotkania dzieci i dorosłych odbywają się w każdy wtorek od godz. 17:00 pod okiem instruktora Hanny [ ... ]

czytaj więcej

Kolejne zajęcia za nami!

data publikacji: 2021-10-05

W każde poniedziałkowe popołudnie uczestnicy klubu szachowego i warcabowego uczestniczą w zajęciach ucząc się min. zasad i strategii gry.

Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy w poniedziałki od godz. 17:00, sala nr 16 (I piętro).

czytaj więcej

Uroczystość wręczenia honorowego Medalu im. ks. Jana w SzDK

data publikacji: 2021-10-01

Uroczystość wręczenia honorowego Medalu im. ks. Jana Kleina P. Kazimierzowi Krzywdzińskiemu. Medal przyznaje raz w roku kapituła za dokonania w dziedzinie kultury i aktywności społecznej na rzecz miasta i gminy Szubin. Medal wręczano po raz dwudziesty pierwszy.

Tekst i zdjęcia: Szubińskie Towarzystwo Kulturalne

czytaj więcej

Zaproszenie

data publikacji: 2021-09-27

Dyrekcja Szubińskiego Domu Kultury oraz Szubińskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na uroczystość wręczenia Honorowego Medalu im. ks. Jana Kleina P. Kazimierzowi Krzywdzińskiemu w dniu 1 października o 18:00, w Szubińskim Domu Kultury.

czytaj więcej

W ciszy i skupieniu rozegrali 63. Turniej Szachowy Szubin Open

data publikacji: 2021-09-27

W niedzielę 26 września w Szubińskim Domu Kultury odbył się 63 Turniej Szachowy Szubin Open - 400 Lecie Bitwy Pod Chocimiem 1621-2021. To pierwsze zawody szachowe, które zostały zorganizowane po generalnym remoncie Szubińskiego Domu Kultury.

Turniej Szachowy otworzył : prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski oraz instruktor Klubu [ ... ]

czytaj więcej

Zajęcia manualne dla seniorek w Świetlicy Wiejskiej w Turze

data publikacji: 2021-09-27

21 września 2021 roku w Świetlicy Wiejskiej w Turze odbyły się kolejne zajęcia dla miejscowych seniorek. Panie miały okazję zobaczyć domowy sposób wytwarzania z suchej porcelany, następnie tworzyły z niej zawieszki na szyję.

Wykonane przez seniorki prace były różnorodne. Od kwiatów po nieokreślone formy, a każda jedyna w swoim [ ... ]

czytaj więcej

Kolejny sukces zespołu

data publikacji: 2021-09-27

26 września Zespół Śpiewaczy „Jesienny Kwiat” brał udział w XVIII Chełmińskich Spotkaniach Klubów Seniora „Złoty Liść”. Zespół działający przy Szubińskim Domu w kategorii zespoły zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia: Rafał Przybylski – Gazeta Pomorska

czytaj więcej

Pierwsze zajęcia pracowni krawieckiej

data publikacji: 2021-09-23

Uczestniczki zajęć zapoznały się z obsługą maszyny wieloczynnościowej do szycia (poznały budowę maszyny, podstawowe ściegi, sposób nawlekania nici, regulację maszyny). Uszyły swoje pierwsze prace, którymi były maseczki ochronne, natomiast dzieci wykonały ręcznie etui do telefonów poznając ścieg dziergany.

czytaj więcej

XXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie

data publikacji: 2021-09-22

19 września br. Szubiński Dom Kultury miał przyjemność wspomóc Akcję Katolicką o/ w Szubinie działaniami w XXIII Dniach Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie pn. „Ojcostwo pochodzi od Boga”.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do współpracy i życzymy wielu sukcesów przy kolejnych [ ... ]

czytaj więcej

Inauguracja UTW

data publikacji: 2021-09-22

Po przerwie wznawiamy wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szubińskim Domu Kultury.

Zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2021/2022.

Czwartek 14 października o godz. 18.00 w Szubińskim Domu Kultury (I piętro).

czytaj więcej

MAMY TO!

data publikacji: 2021-09-22

MAMY TO! Pragniemy poinformować, że Szubiński Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na "Folkowe warsztaty rękodzielnicze". Już od listopada startujemy z cyklem zajęć rękodzielniczych. Zarząd Fundacji ORLEN zadecydował o przyznaniu nam grantu w ramach IV edycji programu "Moje miejsce na ziemi". Spotkamy się na pieczeniu pierników w nawiązaniu do [ ... ]

czytaj więcej

Spotkanie KGW

data publikacji: 2021-09-21

W poniedziałek w SzDK odbyło się robocze spotkanie Stowarzyszenia Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich,  w którym uczestniczyły członkinie KGW Gminy Szubin. Podczas spotkania podziękowano Pani Krystynie Paczesnej za długoletnie pełnienie funkcji przewodniczącej Koła  Gospodyń Wiejskich oraz omówiono bieżące sprawy i plany do zrealizowania do [ ... ]

czytaj więcej

Dwa koncerty jednego dnia

data publikacji: 2021-09-20

W niedzielę 19 września Zespół Śpiewaczy „Jesienny Kwiat” działający przy Szubińskim Domu Kultury miał bardzo pracowity dzień.  W godzinach przedpołudniowych wystąpił na 45. Jesieni na Pałukach podczas przeglądu kapel i zespołów ludowych w Żninie. Popołudniu wrócił do Szubina i wystąpił podczas XXIII Dni Kultury [ ... ]

czytaj więcej

Prowadzimy nabór na stanowisko instruktora do spraw muzyki

data publikacji: 2021-09-14

Trwa nabór na stanowisko instruktora do prowadzenia zajęć muzycznych z zespołem śpiewaczym "Kołaczkowianki" oraz Kapelą z Rynarzewa.

czytaj więcej

Wstępny tygodniowy harmonogram zajęć

data publikacji: 2021-09-13

Przedstawiamy wstępny harmonogram zajęć na najbliższe tygodnie. Niebawem podamy ostateczny terminarz kół i sekcji z uwzględnieniem tych, które ruszą na przełomie września i października.

czytaj więcej

Biblia na przestrzeni wieków

data publikacji: 2021-09-13

13 września w Sali widowiskowej Szubińskiego Domu Kultury została otwarta wystawa biblii. Swoje zbiory zaprezentował Jarosław Gaudek, który jest pastorem w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan w Żninie. Przy okazji otwarcia ekspozycji poprowadzona została prelekcja o dziejach księgi, zarówno starego jak i nowego testamentu, na przestrzeni lat.

Ekspozycja [ ... ]

czytaj więcej

Zespół Kołaczkowianki wystąpił podczas tegorocznych dożynek

data publikacji: 2021-09-13

W sobotę 11 września Zespół Kołaczkowianki działający przy Świetlicy Wiejskiej w Kołaczkowie wystąpił podczas powiatowo-gminnych dożynek w Ciężkowie.

Zespół wraz z kapelą zaprezentował repertuar biesiadny i ludowy.

Osoby chcące dołączyć do zespołu zapraszamy na próby do Świetlicy Wiejskiej w Kołaczkowie w każdy czwartek o [ ... ]

czytaj więcej

Kolejny krok w XXI wiek

data publikacji: 2021-09-10

Właśnie zrobiliśmy kolejny krok, po modernizacji budynku, w stronę XXI wieku.

Ze środków własnych udało nam się dokonać zakupu miksera cyfrowego, który zastąpi stary analogowy sprzęt. Ten po wielu latach ekspoatacji, kilku naprawach przestał spełniać swoje zadanie. Dokonany zakup z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość akustyczną [ ... ]

czytaj więcej

znaleziono 666 rekordów, strona 2 z 27

Najbliższe wydarzenia