logo_szdk
biplogo

52 391 04 21

52 384 82 35

Aktualności

Letni Turniej Brydża I Memoriał Andrzeja Klawittera

data publikacji: 2019-08-14

W niedzielę 11 sierpnia w Szubińskim Domu Kultury odbył się 66. Turniej par w brydżu sportowym na zapis maksymalny, „Memoriał Andrzeja Klawittera”. Turniej zaliczony został do Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego.

Wzięło w nim udział 26 par z Rogowa, Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Torunia, Więcborka, Piły i [ ... ]

czytaj więcej

Sposób na nudę w świetlicy Chomętowie

data publikacji: 2019-08-09

Dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Świetlicę Wiejską i Bibliotekę Publiczną  nie mogą narzekać na nudę. Milusińscy wykonywali węże z papieru kolorowego, piekli mufinki, brali udział w “Balonadzie”, w czasie  której między innymi stoczono wodną bitwę balonową.

Kolejną niespodzianką [ ... ]

czytaj więcej

Poszukiwacze skarbów w Turze

data publikacji: 2019-08-09

W sobotę 3.08.2019 r. Świetlica Wiejska  i OSP zaprosiła dzieci wraz z rodzicami na II edycję „Poszukiwaczy skarbów”. O godzinie 15 spotkaliśmy się w świetlicy, gdzie dzieci rysowały swoją mapę skarbów. Potem udaliśmy się w stronę Huty Szkła, przy której Pan Marian Marszalec opowiedział nam krótko o historii [ ... ]

czytaj więcej

Zmiana wysokości opłat za udział w organizowanych przez SzDK zajęciach

data publikacji: 2019-08-01

Decyzją Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury, 31.07.2019 r.  wprowadzony został Aneks do załącznika nr 2 Regulaminu Kół i Sekcji SzDK zmieniający wysokość opłat za udział w organizowanych zajęciach.
Dokument można pobrać ze strony BIP SzDK, oraz poniżej. Dostępny jest on także w biurze instytucji.

czytaj więcej

Klub Aktywni Razem na warsztatach

data publikacji: 2019-07-30

Za nami dwa dni warsztatów integracyjnych przeprowadzonych dla uczestników Klubu „Aktywni Razem”. Odbywały się one 23 i 30 lipca w Szubińskim Domu Kultury dzięki współpracy instytucji z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Na uczestników zajęć czekały sztalugi, płótna, farby i pędzle. Pracując w parach trzeba [ ... ]

czytaj więcej

Lipiec ze Świetlicą Wiejską

data publikacji: 2019-07-29

Minął pierwszy miesiąc wakacyjnych spotkań. Z przygotowanej oferty przez rynarzewską Świetlicę Wiejską i Bibliotekę skorzystało 35 osób. Dzieci uczestniczyły w blokach zajęciowych z uwzględnieniem różnorodnych zainteresowań i pasji. Były to zajęcia plastyczne, manualne, ruchowe, kulinarne, stylizacje i gry planszowe. Miały miejsce rozmowy o przyjaźni i [ ... ]

czytaj więcej

Wakacyjne spotkania w Chomętowie

data publikacji: 2019-07-16

W czasie kolejnych wakacyjnych spotkań w świetlicy dzieci wykonywały prace plastyczne nowo poznanymi technikami: metodą druku płaskiego zwaną kalkograf oraz malowały motyle kolorową solą, którą same barwiły przy użyciu kredy. Ponadto uczestnicy spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu.

czytaj więcej

Udostępniliśmy swoje archiwa

data publikacji: 2019-07-12

W roku bieżącym mija 60 lat Domu Kultury w Szubinie. Z tej okazji postanowiliśmy udostępnić swoje archiwa w formie cyfrowej. Wśród nich znajdują się kroniki z lat 1960-2006, wszystkie wydania gazety „Szubiński Pelikan” oraz wydawanego w latach 2008-2017 bezpłatnego miesięcznika „Spinacz”.

Kroniki i gazety, których wydawcą był [ ... ]

czytaj więcej

Sportowa integracja w Zamościu

data publikacji: 2019-07-08

Ostatni dzień „Wakacyjnych popołudni ze świetlicą” był dniem pełnym zabaw ruchowo–sportowych. Następnie dzieci samodzielnie przygotowały przyniesione przez siebie kiełbaski na grilla. Pieczywo zasponsorował sklep „Rogalik” z Zamościa, a całość zwieńczyły samodzielnie przygotowane przez dzieci podczas trzeciego dnia "popołudni" [ ... ]

czytaj więcej

Wakacyjne malowanie w Chomętowie

data publikacji: 2019-07-08

Dzieci w czasie zajęć wakacyjnych upiększały teren wokół świetlicy malując kolorową kredą na płycie chodnikowej oraz ukazały kolory lata w swoich pracach plastycznych wykonanych farbami na szarym papierze. Uczestnicy spotkań brali udział w zabawach: “szperak” i “tip- top”, a także korzystali z elementów placu zabaw.

czytaj więcej

Zamość farbą na szkle

data publikacji: 2019-07-05

Czwartego dnia „Wakacyjnych popołudni ze świetlicą” dzieci relaksowały się wykonując swoją wizję Zamościa farbami na szkle. Następnie samodzielnie przygotowały pyszne sałatki owocowe. Na zakończenie spotkania poruszały się trochę przy zabawie piłką.

czytaj więcej

Bezstresowa środa w Zamościu

data publikacji: 2019-07-04

Trzeci dzień „Wakacyjnych popołudni ze świetlicą” upłynął pod hasłem „Bezstresowa środa”. Dzieci wykonywały samodzielnie gniotki sensoryczne, które mogą pomóc w opanowaniu nastrojów. W przerwie natomiast uczyły się kiszenia ogórków, które przygotowywały na piątkowego grilla.

czytaj więcej

Wakacyjny Eko-miszmasz

data publikacji: 2019-07-03

2 lipca 2019 r. odbył się drugi dzień „Wakacyjnych popołudni ze świetlicą”. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Eko- miszmasz” i miały na celu wykorzystanie i przywrócenie do ponownego użytku opakowań po płytach CD. Dzieci wykonały z nich ramki do zdjęć. Efekt wykonanej pracy można podziwiać na zdjęciach.

czytaj więcej

Nie żyje Andrzej Klawitter

data publikacji: 2019-06-28

Dziś wieczorem dotarła do nas smutna informacja o śmierci naszego kolegi Andrzeja Klawittera, wieloletniego pracownika Szubińskiego Domu Kultury.
Łącząc się w żałobie i smutku po jego śmierci, chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom od Dyrekcji i Pracowników Domu Kultury.

Pogrzeb Andrzeja Klawittera [ ... ]

czytaj więcej

Wakacje z kulturą na jeziorze

data publikacji: 2019-06-27

27 czerwca odbyła się ostatnia wycieczka w ramach organizowanych Wakacji z kulturą. Tym razem swą przygodę 34-osobowa grupa rozpoczęła na jeziorze Gopło od rejsu statkiem wycieczkowym „Rusałka”. Po niespełna godzinnym przemierzaniu jedenastego z największych jezior w Polsce przyszedł czas na nabycie kilku pamiątek i obiad.

Po posiłku grupa ruszyła na [ ... ]

czytaj więcej

Wakacje z kulturą na wsi sprzed lat

data publikacji: 2019-06-26

26 czerwca 30-osobowa grupa dzieci wzięła udział w Wakacjach z kulturą na wsi sprzed lat. Tego dnia pojechaliśmy do Osieka nad Notecią, gdzie zwiedziliśmy Skansen Muzeum Kultury Ludowej.

Pobyt rozpoczął się od warsztatu robienia masła, które wykonały dzieci przy pomocy instruktorki ze skansenu. Opowiedziała ona także o procesie robienia kawy zbożowej. [ ... ]

czytaj więcej

Wakacje z kulturą w indiańskiej wiosce

data publikacji: 2019-06-25

25 czerwca trzydziesto pięcio osobowa grupa dzieci wzięła udział w Wakacjach z kulturą w indiańskiej wiosce, czyli na Ranczu u Amadeusza w Bielawach. Dzieci po przywitaniu z właścicielem farmy przystąpiły do zabaw drużynowych. Jak na wieś przystało zaczęło się od chodzenia z jajkami na łyżeczce, później były wyścigi w taczkach i na nartach. Ciąg zabaw [ ... ]

czytaj więcej

Gitarowe zakończenie roku dzieci i młodzieży w SzDK

data publikacji: 2019-06-25

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku kulturalno-oświatowego ognisk muzycznych, gry na gitarze działających przy Szubińskim Domu Kultury i w Świetlicy Wiejskiej w Zamościu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na scenie, a instruktorzy Paulina Musiałowska i Eryk Redmerski podsumowali postępy w nauce dzieci i młodzieży. Przybili rodzice oraz opiekunowie [ ... ]

czytaj więcej

Zmiana godzin pracy na czas wakacji

data publikacji: 2019-06-24

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w związku z nadejściem okresu wakacyjno-urlopowego Szubiński Dom Kultury od 1 lipca - 31sierpnia. br. będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.
Za ewentualne nieudogodnienia przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że w celu sprawniejszego przeprowadzenia procesu wynajmu świetlic dla osób [ ... ]

czytaj więcej

Zakończenie zajęć plastycznych

data publikacji: 2019-06-24

18 czerwca miało miejsce zakończenie zajęć kółka plastycznego Szubińskiego Domu Kultury w roku kulturalno-oświatowym 2018/2019. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac uczniów Hanny Zawadzkiej-Pleszyńskiej, które powstały przez cały rok.

czytaj więcej

Koncertowe zakończenie roku dzieci i młodzieży w SzDK

data publikacji: 2019-06-18

14 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku kulturalno-oświatowego ogniska muzycznego, gry na fortepianie działającego przy Szubińskim Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na scenie, a instruktor Rafał Świtniewski podsumował postępy w nauce dzieci i młodzieży. Przybili rodzice oraz opiekunowie występy nagradzali brawami. Nie zabrakło także [ ... ]

czytaj więcej

Silna reprezentacja Szubińskiego Domu Kultury na XV Międzywojewódzkim Konkursie

data publikacji: 2019-06-18

14 czerwca br. członkowie koła rękodzieła działającego w SzDK, uczestniczyli w podsumowaniu  XV Międzywojewódzkiego Konkursu w Wągrowcu pn. „Sztuka ludowa Pałuk w twórczości dzieci, młodzieży i ich opiekunów”, który jest adresowany do mieszkańców naszego regionu i ma na celu kultywowanie [ ... ]

czytaj więcej

Dziecięcy Turniej Wsi w Ciężkowie

data publikacji: 2019-06-18

W sobotę 15 czerwca instruktorzy Szubińskiego Domu Kultury prowadzili konkurencje i zabawy dla dzieci w ramach „Festynu integracyjnego i Dziecięcego Turnieju Wsi” sołectw Ciężkowo, Dąbrówka Słupska, Retkowo.

czytaj więcej

Komunikat dotyczący Wakacji z Kulturą

data publikacji: 2019-06-13

Przypominamy, że do jutra (14.06.) należy dostarczyć zgody na udział w organizowanych wyjazdach w ramach Wakacji z Kulturą i dokonać płatności.
Niedopełnienie tego warunku we wskazanym terminie skutkować będzie wykreśleniem z listy uczestników.

czytaj więcej

Zakończenie Roku Akademickiego UTW

data publikacji: 2019-06-13

13 czerwca w Szubińskim Domu Kultury miało miejsce uroczyste zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego wieku.

Wykład pt. „Historia alternatywna – czy dzieje Polski mogły potoczyć się inaczej?” wygłosił prof. WSG dr Marek Chamot.

czytaj więcej

znaleziono 405 rekordów, strona 1 z 17

Najbliższe wydarzenia