logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Aktualności

Trzynasty raport z przebudowy Domu Kultury

data publikacji: 2021-02-25

10 lutego minął rok od przekazania budynku Domu Kultury w Szubinie w celu przeprowadzenia jego gruntownej modernizacji. Sprawdzamy jak wyglądają postępy prac.

Z końcem lutego 2020 roku opublikowaliśmy pierwszy raport z przebudowy SzDK. Pisaliśmy w nim, o demontażu elementów drewnianych i przygotowaniach w części pomieszczeń do wyburzeń. Dziś po ponad roku [ ... ]

czytaj więcej

Harmonogram warsztatów plastycznych z kulturą online

data publikacji: 2021-02-19

Warsztaty plastyczne online publikowane będą we wtorki o godzinie 17:00 na stronie na Facebooku oraz kanale YouTube Szubińskiego Domu Kultury.

02.03.21, g.17:00 – Temat: Wielkanocna filiżanka

Wiosna się nam wylała. Tak można opisać dekorację wielkanocną, którą będziemy tworzyć podczas warsztatów. Choć temat [ ... ]

czytaj więcej

59. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk

data publikacji: 2021-02-17

Konkursy Sztuki Ludowej Pałuk na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Szubiński Dom Kultury. Przez lata przegląd twórczości ewoluował, jednak prace niezmiennie zachowują tradycyjne formy. Właśnie ogłoszono 59. edycję tego wydarzenia.

Szubiński Dom Kultury zgodnie z wieloletnią tradycją ogłasza regulamin Konkursu Sztuki Ludowej [ ... ]

czytaj więcej

Szubin zagrał z WOŚP po raz 29.

data publikacji: 2021-02-04

31 stycznia Szubin ponownie zagrał podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to zupełnie inny finał niż miało to miejsce w ciągu ostatnich 29 lat i jak w większości sztabów uzbierano mniejszą kwotę niż w latach poprzednich.

W tym roku w gminie nie organizowano żadnych dodatkowych wydarzeń i ograniczono się wyłącznie do zbiórki [ ... ]

czytaj więcej

29. Finał WOŚP w Szubinie już w tą niedzielę

data publikacji: 2021-01-29

Szubiński Dom Kultury zgodnie z wieloletnią tradycją ponownie zagra wraz z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku jednak podczas finału nie odbędą się żadne dodatkowe wydarzenia jak to miało miejsce w minionych latach.

Przez większość dnia na ulicach miasta spotkać będzie można kwestujących wolontariuszy z puszkami, a także dwóch z [ ... ]

czytaj więcej

Dwunasty raport z przebudowy Domu Kultury

data publikacji: 2021-01-26

W minionym tygodniu przygotowaliśmy kolejną dokumentację fotograficzną z postępów prac nad przebudową SzDK. Zgodnie z treścią raportu 11 obecnie trwają prace nad wykańczaniem wnętrz.

Budynek Domu Kultury w Szubinie od niespełna roku przechodzi gruntowną przebudowę. Obecnie najbardziej zintensyfikowane prace trwają we wnętrzu nad ich wykańczaniem. Końca [ ... ]

czytaj więcej

Jedenasty raport z przebudowy Domu Kultury

data publikacji: 2020-12-30

30 grudnia pracownicy Szubińskiego Domu Kultury po raz jedenasty i ostatni w tym roku przygotowali raport z postępu prac w ramach prowadzonej inwestycji „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”.

Budynek mieszczący się przy ulicy Kcyńskiej 13 został oficjalnie przekazany firmie Bydgosta 10 lutego br.. W tym czasie firma [ ... ]

czytaj więcej

Premiera IV Koncertu Kolęd i pastorałek Artyści SzDK i Goście

data publikacji: 2020-12-23

Zachęcamy do premierowego odtworzenia Koncertu Kolęd i pastorałek "Artyści SzDK i Goście". Odbędzie się ono 26 grudnia o godzinie 18:00 na kanale Szubińskiego Domu Kultury na YouTube i stronie na facebooku.
Już dziś można ustawić przypomnienie o planowanej premierze.

czytaj więcej

Z życzeniami bożonarodzeniowymi

data publikacji: 2020-12-23

Po roku najtrudniejszym od wielu lat,
po chwilach, gdy złość, niedowierzanie i lęk
wydawały się jedynym, co nam pozostało,
nadchodzi czas nadziei i radości.

Ufni, że będzie dobrze,
składamy Wam, drodzy Przyjaciele szubińskiej Kultury,
najserdeczniejsze życzenia świąteczne
i noworoczne, życząc dużo zdrowia,
czytaj więcej

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach wymiany doświadczeń

data publikacji: 2020-12-21

17 grudnia Szubiński Dom Kultury przeprowadził ostatnie w tym roku warsztaty skierowane do pracowników Świetlic Wiejskich. Tematem zajęć było wykonanie książkowych choinek i aniołów. Zajęcia prowadziła Wiesława Siudmiak ze Świetlicy w Rynarzewie. W związku ze sporym zainteresowaniem i dobrym odbiorem zajęć w nowym roku najprawdopodobniej kontynuowana [ ... ]

czytaj więcej

Kondolencje

data publikacji: 2020-12-21

Dyrektorowi Rejonowej Biblioteki Publicznej,
Mirosławowi Rzeszowskiemu
składamy najszczersze kondolencje
w związku ze śmiercią ojca.

Dyrekcja i Pracownicy
Szubińskiego Domu Kultury

czytaj więcej

Wymiana doświadczeń. Dwa spotkania w bieżącym tygodniu

data publikacji: 2020-12-11

W bieżącym tygodniu odbyły się dwa spotkania warsztatowe dla pracowników Świetlic Wiejskich. W jednych z nich udział wzięło kilkoro uczestników koła rękodzieła.

7 grudnia warsztaty prowadził Andrzej Lewandowski z Kornelina, który pokazał sposób wykonania świec okolicznościowych. Natomiast w czwartek pod okiem Agnieszki Grochali z [ ... ]

czytaj więcej

Znamy wyniki XVI Międzywojewódzkiego Konkursu Na Sztukę Ludową Pałuk w Wągrowcu

data publikacji: 2020-12-08

W dniu 2 grudnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu odbyło się posiedzenie jury XVI Międzywojewódzkiego Konkursu Na Sztukę Ludową Pałuk w Twórczości Dzieci, Młodzieży i Ich Opiekunów. Komisja oceniła prace wykonane przez dzieci i młodzież z terenu Pałuk oraz osoby dorosłe, przygotowujące młodych autorów do udziału w konkursie.
czytaj więcej

Koncert kolęd po raz czwarty. W Domu Kultury trwają nagrania.

data publikacji: 2020-12-04

Szubiński Dom Kultury szykuje niespodziankę na święta. W drugi dzień Bożego Narodzenia w sieci Internet odbędzie się premiera czwartego Koncertu kolęd i pastorałek „Artyści SzDK i Goście”. Obecnie trwają prace nagraniowe pianistów, gitarzystów i zaproszonych gości.

Dom Kultury od 2017 roku organizował świąteczny koncert w wykonaniu [ ... ]

czytaj więcej

Wymiana doświadczeń trwa

data publikacji: 2020-12-04

3 grudnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach wymiany doświadczeń. Tym razem pracownikom świetlic pokazano sposób na wykonanie choinki z wacików. Warsztaty poprowadziła Beata Nitka ze Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie.

czytaj więcej

Wymiana doświadczeń. Drugie warsztaty dla pracowników SzDK

data publikacji: 2020-11-26

Szubiński Dom Kultury w minionym tygodniu rozpoczął cykl warsztatów dla swoich pracowników w ramach tak zwanej wymiany doświadczeń. 26 listopada odbyło się już drugie wirtualne spotkanie, podczas którego powstawały buty Mikołaja.

Podczas drugich, nadawanych z Szubińskiego Domu Kultury warsztatów swoje umiejętności w sposób zdalny [ ... ]

czytaj więcej

Wymiana doświadczeń. Warsztaty dla pracowników SzDK

data publikacji: 2020-11-20

Od 2017 roku Szubiński Dom Kultury, to nie tylko instytucja w stolicy Gminy. Przynależy do niego, w sensie merytorycznym, 15 Świetlic Wiejskich. Wczoraj placówka rozpoczęła cykl warsztatów dla swoich pracowników polegających na wymianie doświadczeń.

Szubiński Dom Kultury mimo konieczności zawieszenia swojej działalności nie spoczywa na laurach. [ ... ]

czytaj więcej

Dziesiąty raport z przebudowy Domu Kultury

data publikacji: 2020-11-20

Od lutego trwają prace nad przebudową Szubińskiego Domu Kultury. Pomimo tego, że obiekt w części zakryły rusztowania, to widoczne są zmiany w wyglądzie bryły budynku. Równie dobrze postępują prace wewnątrz.

19 listopada ponownie gościliśmy na placu budowy przy ulicy Kcyńskiej 13. Obecnie najbardziej widoczne prace trwają na elewacji budynku, gdzie trwa [ ... ]

czytaj więcej

Zostań wolontariuszem WOŚP

data publikacji: 2020-11-13

Właśnie ruszyliśmy z naborem wolontariuszy do naszego sztabu WOŚP. Chcesz nim zostać? To do dzieła!

Załóż konto w serwisie iwolontariusz.wosp.org.pl
i wybierz nasz sztab #4243 Szubin (Szubiński Dom Kultury)

Osoby niepełnoletnie mogą zostać zgłoszone wyłącznie przez swoich [ ... ]

czytaj więcej

Kondolencje

data publikacji: 2020-11-10

Naszej koleżance,
Urszuli Dynowiak
składamy najszczersze kondolencje
w związku ze śmiercią ojca.

 

Dyrekcja i Pracownicy
Szubińskiego Domu Kultury

czytaj więcej

Jesiennie w Świetlicy w Królikowie

data publikacji: 2020-11-09

W każdy piątek odbywają się zajęcia w Świetlicy Wiejskiej w Królikowie, w których chętnie biorą udział dzieci. Czas spędzają na wykonywaniu pięknych prac. Co tydzień wraz z Panią Agnieszką tworzą coś innego. Od września głównym tematem była jesień i dekoracje z nią związane. Powstały między innymi materiałowe dynie, jesienne wieńce, [ ... ]

czytaj więcej

MikoJarmark odwołany

data publikacji: 2020-11-06

Szanowni Państwo,
w związku coraz większym zaostrzaniem zakazów oraz stale rosnącą ilością wykrytych zarażeń wywołanych SARS-CoV2 w kraju, a przede wszystkim mając na względzie zdrowie wszystkich uczestników wydarzenia podjęliśmy trudną dla nas, ale słuszną decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji MikoJarmarku w Szubinie.
Wszystkim życzymy [ ... ]

czytaj więcej

Od soboty nowe obostrzenia

data publikacji: 2020-11-06

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszoną 4 listopada przez Prezesa Rady Ministrów decyzją o zamknięciu domów i innych ośrodków kultury oraz komunikatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujemy, że od 7 listopada odwołane zostają wszystkie zajęcia organizowane w Szubińskim Domu Kultury oraz Świetlicach Wiejskich.

czytaj więcej

Zmiana trybu pracy SzDK

data publikacji: 2020-11-03

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów od 04.11. do 04.12.2020 r. praca w siedzibie tymczasowej SzDK odbywać się będzie w systemie rotacyjno-zdalnym.
Jednocześnie wprowadzone zostaje ograniczenie w dostępie do biur w obu siedzibach. Dlatego też zalecamy wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie lub mailowo [ ... ]

czytaj więcej

Na ludowo w Rynarzewie

data publikacji: 2020-11-02

Na zaproszenie uczniów i wychowawcy oddziału „0” p. Wiesławy Rausch w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie w dniu 27 października 2020 roku gościła p. Małgorzata Bołka z Szubińskiego Domu Kultury. Spotkanie z twórczynią sztuki ludowej odbywało się w ramach realizacji projektu „Alfabet Tradycji”. Podczas [ ... ]

czytaj więcej

znaleziono 579 rekordów, strona 1 z 24

Najbliższe wydarzenia